Türkiye’nin Avusturya zaferi dünya basınında geniş yer aldı

O haberlerden bazıları şöyle:

BBC: MUHTEMELEN TURNUVANIN EN İYİ MAÇIYDI

BBC Sport’ta Chris Bevan imzasıyla yayınlanan haberde “Türkiye, Avusturya’yı şaşkına çevirdi” denildi.

“Bu, muhtemelen turnuvanın şu ana kadarki en iyi maçıydı” denilen haberde şu ifadeler yer aldı:

“Demiral’in ilk dakikadaki ilk golünden, Türk kaleci Mert Günok’un son dakikada Avusturya’ya eşitliği getiren müthiş kurtarışına kadar, tribünlerin nefes almasına çok az zaman vardı.”

Mert Günok’tan “kahraman” olarak bahsedilen haberde şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye, turnuva boyunca Almanya’da büyük ve gürültülü bir destek gördü ve burada da sahada muhteşem bir performans sergiledi.

Avusturya’nın orta saha yoğunluğuna ayak uydurmayı başardılar ve arka alanda sayısız mücadele kazandılar; gençler Güler ve Kenan Yıldız ile Barış Alper Yılmaz hücumda kaliteyi sağladılar.

Kaleci Gunok da bir başka kahramandı; 1-0’lık skorla Marko Arnautovic’ten mükemmel bir kurtarış yaptı ve en önemlisi, uzatma süresinde Christoph Baumgartner’in yakın mesafeden kafa vuruşunu bir şekilde uzak tuttu.

Saniyeler sonra bitiş düdüğü çaldığında, taraftarlar tribünlerde sevinçle dans ederken, Türkiye ekibi kale çizgisinde mobbing yapan Günok’tu.”

MARCA: GÜLER İCAT ETTİ, DEMİRAL UYGULADI, GÜNOK KURTARDI

İspanyol Marca gazetesi ise maç için “Güler icat etti, Demiral uyguladı, Günok kurtardı” başlığını attı.

Haberde, “Osmanlılar son 16 turunda Avusturya’yı eledi” denildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Oyunun son bölümünde Güler icat etti ve asist yaptı, Demiral idam edip gol attı (double) ve Günok stratosferik eliyle kurtardı.”

“Demiral, (double hariç) 13 pasla harika bir oyun çıkardı. Türk savunması, Avusturya’nın çarpıştığı bir cepheydi. Leipzig’de herhangi bir çatlak bulunamayan yağmurda zaman akıp gitti. Ancak geriye son bir korku kalmıştı. Baumgartner’ın yöneldiği alana doğru bir orta ve Günok, neden olmasın, 1970’de Meksika’da Banks’in Pelé’sini hatırlatan ikonik bir el ile kurtarışa imza attı.”

SKY SPORTS: ARDA GÜLER’İN KORNERLERİ AVUSTURYA İÇİN FAZLA İYİYDİ

İngiliz Sky Sports sitesinin haberinde ise Arda Güler ve Mert Günok’a özellikle vurgu yapıldı:

“Maçın oyuncusu ödülünü alan Demiral, her iki golü de 19 yaşındaki Güler’in muhteşem performansına borçluydu. Onun sallanan kornerleri Avusturya için fazla iyiydi ve Türkiye’nin bu beraberliği kazanmasına etkili oldu. Bunu başarmak için Mert Günok’a ihtiyacı vardı.”

“94 dakikaya yaklaşırken Baumgartner her şeyi doğru yaptı ve kalecinin sağına doğru sert bir şekilde ilerledi. Günok bu mücadeleye hazırdı.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir