Galatasaray’ın şampiyonluğu sonrası Adana’da gerginlik! İzmir’de Fenerbahçe taraftarı kutlamada

Galatasaray, Trendyol Süper Lig’in son haftasında Konyaspor’u deplasmanda 3-1 mağlup etti ve şampiyon oldu. Sarı-kırmızılıların şampiyonluğu sonrası yurt genelinde taraftarlar büyük coşku yaşadı.

Galatasaraylı taraftarlar, şampiyonluk sonrası il merkezlerinde hep birlikte marşlar söyledi.

ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Süper Lig’in 38’inci haftasında Konyaspor ile karşılaşan Galatasaray sahadan 3-1’lik skorla galip ayrıldı. Galatasaray bu skorla 24’üncü şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitimiyle beraber sarı-kırmızılı takımın taraftarlar Güvenpark’ta toplandı.

Hep bir ağızdan Galatasaray marşını söyleyen taraftarlar, daha sonra uzun süre takımları lehine tezahüratta bulundu. Bazı taraftarların yanlarında getirdikleri meşaleleri yakması ve havai fişekleri fırlatması kutlamalarda renkli görüntülerin yaşanmasını sağladı.

Çeşitli semtlerden araçlarıyla Kızılay Meydanı’na gelen çok sayıda taraftar da kornalar eşliğinde takımlarının şampiyonluğunu kutladı. Kutlamalar nedeniyle Kızılay Meydanı’na çıkan Atatürk, Gazi Mustafa Kemal ve Ziya Gökalp bulvarları üzerinde zaman zaman trafikte yoğunluk yaşandı. Kutlamalar nedeniyle Kızılay’da çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.

İZMİR’DE SARI-KIRMIZI COŞKU

Süper Lig’in son haftasında Konyaspor’u deplasmanda 3-1 yenerek 24’üncü kez şampiyon olan Galatasaray’ın zaferi İzmir’de coşkuyla kutlandı. Süper Lig’in 38’inci haftasında Galatasaray’ın Konyaspor deplasmanındaki galibiyetinin ardından şampiyonluğu garantileyen sarı-kırmızılılar, kutlama için Gündoğdu Meydanı’na indi.

Bir Fenerbahçe taraftarı da sarı-kırmızılıların kutlamalarına eşlik etti. Sağanak yağmura aldırış etmeyen coşkulu taraftarlar, Galatasaray’ın şampiyonluğunu garantilemesinin ardından büyük bir sevinçle meydanda ve araçlarıyla yaptıkları konvoyla zaferi kutladı.

ADANA’DA GERGİNLİK

Süper Lig’in son haftasında deplasmanda Konyaspor’u 3-1 mağlup eden Galatasaray, 24’üncü şampiyonluğu kazandı. Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Doğu Akdeniz kentleri Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de sokakta kutlamalara katılan Galatasaray taraftarları, kentleri sarı-kırmızı renklerle donattı.

Taraftarlar, şampiyonluk sevincini marşlarla kutladı. Uzun konvoyların oluştuğu kutlamalarda Galatasaray taraftarları meşaleler ve sloganlar ile takımlarının şampiyonluk coşkusunu doyasıya yaşadı.

Adana’da bir grup Adana Demirspor taraftarı, kutlama yapan Galatasaraylı taraftarla tartıştı. Mavi lacivertli taraftarlar, Galatasaray bayrağını yırttı. Gerginlik bir süre sonra yatıştırıldı.

TAKSİM’DE SARI-LACİVERT TABUT TAŞIDI

Galatasaraylı taraftarlar, karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından birçok şehirde şampiyonluğunu kutlamak için sokaklara döküldü.

Taksim Meydanı’nda binlerce Galatasaray şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı. Taraftarlar, sevincin ardından bir süre sarı-lacivertli tabut taşıması dikkat çekti.

F.BAHÇELİ ÇOCUK ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

Galatasaray’ın Konyaspor’u 3-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından İzmit’te de taraftarlar şampiyonluk kutlamaları yaptı. Kent merkezindeki Cumhuriyet Bulvarı’nda toplanan taraftarlar, bayrak ve sloganlarla eğlendi.

Kutlamalar sırasında Galatasaray formalı babasının omzuna aldığı Fenerbahçe formalı bir çocuk da Galatasaraylılarla birlikte eğlendi. Etrafındaki grubu alkışlayan Fenerbahçeli çocuk, Galatasaray taraftarına üçlü çektirdi. Çocuk ve babası daha sonra kalabalık grupla birlikte bölgeden ayrıldı.

KAYSERİ’DE DE KUTLANDI

Galatasaray, ligin son haftasında 24’üncü şampiyonluğunu ilan ederken, Kayseri’de de sarı kırmızılı taraftarlar sokağa çıkarak şampiyonluğu kutladı.

Bayraklarla, Cumhuriyet Meydanı’na çıkan taraftarlar, tezahüratlarda bulundu. Daha sonra Sivas Caddesi’nde araçlarla ve yaya olarak tur atan sarı kırmızılı taraftarlar oradan dağıldı.

TOKAT’TA BÜYÜK COŞKU

Süper Lig’in son haftasında deplasmanda Konyaspor ile karşılaşan Galatasaray müsabakayı 3-1’lik skorla kazandı. Galatasaray, ligin şampiyonu olurken Tokat’ta da sarı-kırmızılı taraftarlar sokağa çıkarak şampiyonluğu kutladı.

Galatasaray bayraklarını eline alan taraftarlar araçlarıyla ve yaya olarak Cumhuriyet Meydanı’na gelip tezahüratlarda bulundu. Daha sonra Gop Bulvarı’nda araçlarla ve yaya olarak tur atan sarı-kırmızılı taraftarların kutlamaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir